بازارگردانی الگوریتمی در بورس

بازارگردانی الگوریتمی در بورس

جهت در جریان بودن معاملات سهام در بورس، به صورت مداوم به خریداران و فروشندگان نیاز است. بازارگردانان، معامله گرانی هستند که با حجم بالا معاملات را اجرا می کنند و در واقع بازار را جهت اجرای معاملات می سازند و دائما برای معامله حاضر هستند. بازارگردانان با افزایش نقدشوندگی در بازار سرمایه، موجب سودآوری بازار می شوند.

رفع چالش های سبدگردانی با الگوریتم تریدر زمانی

رفع چالش های سبدگردانی با الگوریتم تریدر زمانی

اشخاصی که تخصص و وقت کافی برای فعالیت مستقیم در بازار سرمایه را ندارند، می توانند از راه های متنوعی برای سرمایه گذاری پر سود استفاده کنند. یکی از این روش های استفاده از محصولات و خدمات شرکت های سبدگردانی است. سبدگردان ها، مسئول مدیریت دارایی سرمایه گذار در بورس هستند و به نیابت از سرمایه گذار ان و با استفاده از دانش و تجربه تخصصی که دارند، عملیات خرید، فروش و نگهداری سهم یا اوراق بهادار را انجام می دهند. در ادامه مطلب به بررسی مهمترین چالش های سبدگردان ها و راه حل آنها پرداخته خواهد شد.

کاربرد تحلیل تکنیکال در معاملات الگوریتمی

کاربرد تحلیل تکنیکال در معاملات الگوریتمی

از طریق تحلیل تکنیکال، معامله گران می توانند به صورت منطقی و مطمئن معاملات خود را اجرا کنند. این امر موجب آرامش مالی و سودآوری می شود؛ بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به تشریح تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه بپردازیم و کاربرد آن در معاملات الگوریتمی را مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت معاملات الگوریتمی و تحلیل تکنیکال چیست؟

تفاوت معاملات الگوریتمی و تحلیل تکنیکال چیست؟

در خصوص معاملات سهام دو مکتب فکری اصلی وجود دارد: معاملات الگوریتمی و تحلیل تکنیکال. هر دو مزایا و معایب خود را دارند، اما کدام یک برای شما مناسب است؟ در این مقاله، تفاوت‌های بین این دو روش را مورد بحث قرار می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم تصمیم بگیرید که کدام یک برای سبک معاملاتی فردی شما مناسب است.

منشأ معاملات الگوریتمی

منشأ معاملات الگوریتمی

در چند سال گذشته، بازارهای مالی، دستخوش تحولات گسترده ای در زمینه فناوری های کامپیوتری شده اند. سهم معاملات آنلاین به صورت نمایی رشد کرده و سرعت انجام معاملات در واحد زمان، به طور غیر قابل باوری در حال افزایش است.
فراخور این پیشرفت ها، معامله گران نیاز به ابزارها و روش های نوینی برای عکس العمل سریع به تغییرات لحظه ای بازارها داشتند.
کلیه این ابزارها و روش ها نهایتا به اجرای هرچه هوشمندتر معاملات و استفاده بیشتر از قدرت پردازش کامپیوترها در خرید و فروش منجر می شود. معاملات هوشمند در بازارهای مالی دنیا به نام معاملات الگوریتمی شناخته می شود.
در این مقاله، منشأ معاملات الگوریتمی و نحوه رشد آن در دنیا را مورد بحث قرار خواهیم داد.

تفاوت برندگان و بازندگان در سرمایه گذاری چیست؟

تفاوت برندگان و بازندگان در سرمایه گذاری چیست؟

تقریبا پنجاه سال است که مفهوم سرمایه گذاری در دنیا به صورت حرفه ای در حال رصد و بررسی است و مقالات زیادی در این زمینه چاپ شده است که نشان می دهد افراد کمی در بازار وجود دارند که بهتر از شاخص و متوسط بازار عمل می کنند حتی اگر امسال عملکرد یک گروه بهتر از شاخص باشد، ممکن است در سال آینده بدتر از شاخص عمل کند و بازنده باشد.
در این مقاله قصد داریم تفاوت برندگان و بازندگان در سرمایه گذاری را با نگاهی به کلاس های دارایی در ۲۰ سال گذشته مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین روش کسب سود در بازار سرمایه

بهترین روش کسب سود در بازار سرمایه

یوهان کرایف فوتبالیست و مربی سابق فوتبال هلند می گوید: اگر نمی توانی برنده شوی، کاری کن که بازنده هم نشوی. به این معنا است که اگر نمی توانید سود زیادی در بازار سرمایه کسب کنید یعنی اول باید یاد بگیرید در بازار زنده بمانید و یک سیستم دفاعی خوب داشته باشید که با حمله غیره منتظره از سویی بازار بازنده این بازی نباشید.
در این مقاله امید موسوی مدیرعامل تحلیلگر امید، با یک مثال به این سوال پاسخ می دهد که چطور می توانیم بهترین سود را در بازار سرمایه کسب کنیم؟

چگونگی استفاده از هوش مصنوعی در الگو تریدینگ

چگونگی استفاده از هوش مصنوعی در الگو تریدینگ

با نگاهی به دوران باستان، زمانی که آتش بزرگ ترین نوآوری بشر بود، چه کسی می توانست در دورترین رویاهای خود آنچه را که ما انسان ها امروز انجام داده ایم را تصور کند؟
کمتر از سه دهه پیش، افراد برای تجزیه و تحلیل گزارش های شرکت، ماشین حساب جیبی حمل می کردند.
مکان های مربوط به معاملات چیزی کمتر از بازارهای خیابانی شلوغ نبود که در آن معامله گران بر سر یکدیگر فریاد می زدند و از حرکات دست برای ارسال سفارشات خرید و فروش استفاده می کردند.
امروزه؛ ما کامپیوتر داریم! بله، ما اکنون کامپیوترهایی داریم که از الگوریتم ها، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی پشتیبانی می کنند.

استراتژی معاملاتی سرمایه گذاری مقاوم در بورس

استراتژی معاملاتی سرمایه گذاری مقاوم در بورس

با توجه به نوسان بالای قیمت ارز و دلار در کشور می بایست پرتفوی خود را با پیروی از استراتژی سرمایه گذاری مقاوم به صورتی تنظیم کنید که متضرر نشوید؛ در واقع، این استراتژی به گزینش ابزارها و بازارهای مالی گوناگون به کنترل ریسک سیستماتیک بازار دلالت دارد.
در این مقاله امید موسوی مدیرعامل شرکت تحلیلگر امید، با مثال به بررسی دقیق این استراتژی پرداخته است.

بهترین زمان خرید و فروش سهام در بورس

بهترین زمان خرید و فروش سهام در بورس

یکی از روش های سرمایه گذاری ورود به بازار سرمایه است؛ در این روش شرکت ها تعدادی از سهام خود را در اختیار عموم قرار می دهند و افراد نیز با هدف افزایش سرمایه خود وارد بازار می شوند.
امروزه، با توجه به سودآوری و بهبود شرایط مالی سرمایه گذاران، ورود به این بازار مورد استقبال قرار گرفته است. اما بهترین زمان خرید و فروش سهام در بورس چه زمانی است؟
در این مقاله، امید موسوی مدیرعامل شرکت تحلیلگر امید، با توضیح یک تکنیک ساده، زمان مناسب خرید و فروش سهام را آموزش می دهد.